Archiwa autora: admin

Sprawdzian kwalifikacyjny w Łodzi

20 czerwca 2020 r. w Łodzi odbył się sprawdzian kwalifikacyjny weryfikujący poziom sportowy zawodników tańca sportowego.

Pierwsza impreza od momentu wprowadzenia restrykcji dotyczących walki z pandemią koronawirusa pokazała, że zawodnicy przyjęli wyzwanie i pomimo tylu problemów nie tylko utrzymali, a wielu przypadkach podnieśli swój poziom wyszkolenia sportowego.

Wszyscy jesteśmy zobligowani do przestrzegania obowiązującego prawa i dlatego sprawdzian był przeprowadzony w jedynie możliwy sposób (bez udziału publiczności z utrzymaniem reżimu sanitarnego itp. restrykcji).

Przeprowadzenie sprawdzianu dało całemu środowisku namacalny dowód, że w aktualnej sytuacji jest możliwe prowadzenie współzawodnictwa sportowego w tańcu sportowym. Zarząd Polskiego Związku Tańca Sportowego w imieniu wszystkich osób zaangażowanych w organizację sprawdzianu pragnie podziękować trenerom, zawodnikom i rodzicom zawodników za współpracę przy realizacji zadania, co pozytywnie wpłynęło na zaprezentowany poziom sportowy i osobiste odczucia wszystkich uczestników (zawodników).

Na szczególne podkreślenie zasługuje pomoc władz samorządowych Miasta Łodzi, które ze zrozumieniem podeszły do specyfiki naszej dyscypliny sportu.

Życzymy miłego i zdrowego spędzenia wakacji, do zobaczenia we wrześniu na kolejnych sprawdzianach sportowych w Łodzi oraz eliminacjach Mistrzostw Polski w tańcu sportowym w Warszawie

KOMUNIKAT

WSPÓŁZAWODNICTWO KRAJOWE

Zarząd Polskiego Związku Tańca Sportowego uprzejmie informuje, że zawody ujęte w kalendarzu imprez na rok 2020, które miały być rozegrane w pierwszym półroczu zostaną rozegrane w terminie późniejszym.

Polski Związek Tańca Sportowego decyzję o wznowieniu współzawodnictwa sportowego w roku 2020 podejmie na podstawie stosownych rekomendacji naczelnych organów administracji rządowej.

Regulaminy zawodów których terminy zostaną zmienione zostaną udostępnione zainteresowanym nie później niż na 3 tygodnie przed rozegraniem zawodów.

WSPÓŁZAWODNICTWO MIĘDZYNARODOWE

Zarząd Polskiego Związku Tańca Sportowego uprzejmie informuje, że International Dance Federation zmieniła termin rozegrania 18-tych Mistrzostw Świata w tańcu sportowym.

18-te Mistrzostwa Świata w tańcu sportowym odbędą się 26-30 maja 2021 r. Marina d’Or (Hiszpania)

WYRÓŻNIENIA MINISTRA SPORTU

W dniu 11 stycznia 2020 r. w Łęczycy podczas trwania eliminacji Mistrzostw Polski zostały wręczone zawodnikom wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym przyznane przez Ministra Sportu Panią Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Gratulujemy wyróżnionym, a także wszystkim którzy przyczynili się do ich sukcesu, pionowi szkolenia Związku i trenerom zawodników.

PUCHAR PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W UZNANIU WYBITNYCH OSIĄGNIĘĆ SPORTOWYCH W ROKU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 24 listopada 2018 r. podczas trwania XXIV Mistrzostw Polski w tańcu sportowym zostanie wręczony Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości.

W ostatecznej rywalizacji liczą się dwie zawodniczki: Patrycja Nowak 7-krotna medalistka Mistrzostw Świata i Julia Borowiecka 4-krotna medalistka Mistrzostw Świata.

Ostateczne rozstrzygnięcie w wręczenie Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu wybitnych osiągnięć sportowych w roku stulecia odzyskania niepodległości nastąpi podczas trwania XXIV Mistrzostw Polski w tańcu sportowym, które zostaną rozegrane w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu, Al. Jana Pawła II 20 Radzymin.

173. Julia Borowiecka za zdobycie pierwszego miejsca w indywidualnych zawodach Dance Show solo na mistrzostwach Świata Seniorek Pula

(Chorwacja)

2018

174. Julia Borowiecka za zdobycie pierwszego miejsca w indywidualnych zawodach Disco Freestyle solo na mistrzostwach Świata Seniorek Pula

(Chorwacja)

2018

175. Julia Borowiecka za zdobycie pierwszego miejsca w indywidualnych zawodach Disco Dance solo na mistrzostwach Świata Seniorek Pula

(Chorwacja)

2018

176. Julia Borowiecka za zdobycie drugiego miejsca w drużynowych zawodach Dance Show małe grupy na mistrzostwach Świata Seniorów Pula

(Chorwacja)

2018

365. Patrycja Nowak 1 w drużynowych zawodach Disco Dance formacje na mistrzostwach Świata Juniorów Pula

(Chorwacja)

2018

362. Patrycja Nowak 2 w indywidualnych Zawodach Disco Slow solo na mistrzostwach Świata Kadetek Pula

(Chorwacja)

2018

364. Patrycja Nowak 2 w drużynowych zawodach Dance Show małe grupy na mistrzostwach Świata Kadetów Pula

(Chorwacja)

2018

367. Patrycja Nowak 2 w drużynowych zawodach Jazz Funk formacje na mistrzostwach Świata Juniorów Pula

(Chorwacja)

2018

361. Patrycja Nowak 3 w indywidualnych zawodach Fantasy Show solo na mistrzostwach Świata Kadetek Pula

(Chorwacja)

2018

363. Patrycja Nowak 3 w indywidualnych zawodach Disco Slow duety na mistrzostwach Świata Kadetów Pula

(Chorwacja)

2018

366. Patrycja Nowak 3 w drużynowych zawodach Disco Dance małe grupy na mistrzostwach Świata Kadetów Pula

(Chorwacja)

2018

XXIV MISTRZOSTWA POLSKI W TAŃCU SPORTOWYM

24 listopada 2018 r. w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu mieszczącym się w Radzyminie Al. Jana Pawła II 20 odbędzie się dwudziesta czwarta edycja Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym.

Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym są imprezą finałową ponieważ start w tej imprezie musi być poprzedzony eliminacjami.

Soliści, małe grupy i formacje wystartują w następujących stylach tanecznych: Dance Show, Disco Dance, Disco Dance Freestyle, Fantasy Show, Hip-Hop, Latin Caribbean Show i Street Dance Show.

Organizatorami Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym są Klub Sportowy Cobra, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu i Polski Związek Tańca Sportowego.

Zawody są współfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego i Starostwa Wołomińskiego.

 

MISTRZOSTWA URSYNOWA W TAŃCU SPORTOWYM

W sobotę 29 września 2018 r. w godzinach od 9 do 19 w hali ZOS „Hawajska” Centrum Sportu i Rekreacji mieszczącym się przy ul. Dereniowej 48 w Warszawie zostanie rozegrana dwudziesta edycja Mistrzostw Ursynowa w tańcu sportowym.

Zawodnicy wystąpią w 40 kategoriach w następujących rodzajach tańca: disco dance,  dance show, fantasy show, disco slow, hip-hop, street dance show, latin caribbean show formacje i małe grupy.

W zawodach wystąpią czołowi polscy zawodnicy w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców dla których jest to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski.

Organizatorami Mistrzostw Ursynowa w tańcu sportowym są Polski Związek Tańca Sportowego, Natoliński Ośrodek Kultury i Klub Sportowy „Cobra”.

Mistrzostwa Ursynowa są współfinansowane z budżetu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Plakat pdf

II Eliminacje do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym WARTKOWICE

II Eliminacje do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym odbędą się  na terenie Gminy Wartkowice w nowej hali sportowej jak i sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wartkowicach. Dziękujemy Wójtowi Wartkowic Panu Piotrowi Kuropatwie oraz Pani Dyrektor Romualdzie Sobczak za możliwość rozegrania zawodów w obiekcie o optymalnych warunkach dla zawodników i sędziów.

Zarząd Pztsport