Miesięczne archiwum: styczeń 2018

Spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ze środowiskiem sportowym.

Spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ze środowiskiem sportowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia 10 stycznia 2018 r. na Stadionie Narodowym odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy ze środowiskiem sportowym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

W spotkaniu wzięli udział także ministrowie Kancelarii Prezydenta: Szef KPRP Krzysztof Szczerski, minister Wojciech Kolarski – pełnomocnik prezydenta ds. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, minister Andrzej Dera, a także minister sportu Witold Bańka, byli i obecni zawodnicy, młodzi sportowcy w wieku szkolnym oraz przedstawiciele krajowych związków sportowych.

Prezydent zwrócił uwagę,  że sport jest silnie związany z polityką. – Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport – zaznaczył i dodał, że polscy sportowcy rozsławili przez ostatnie 100 lat Polskę na arenie międzynarodowej. – Ile razy był odgrywany Mazurek Dąbrowskiego na wszystkich kontynentach przy okazji wydarzeń sportowych? (…) Macie państwo wielki dorobek i wkład w to stulecie. Chcę to z całą mocą podkreślić.

Podczas uroczystości Andrzej Duda przekazał związkom i organizacjom sportowym Puchary Prezydenta RP, które będą wręczane w roku stulecia odzyskania niepodległości w uznaniu wybitnych osiągnięć w danej dyscyplinie sportu.

Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze środowiskiem sportowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Jak podkreślił: – Jesteście jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat.

Reprezentantami Polskiego Związku Tańca Sportowego na spotkaniu z Prezydentem byli:

Ryszard Nowogórski – Prezes Związku i zawodniczki: Julia Borowiecka i Patrycja Nowak.